ročník 2012

program

festival nám oproti loňsku narostl o dva dny, těšte se tedy na téměř dvojitou porci divadelních zážitků!

čtvrtek (22. listopadu)

15:45 | zahájení festivalu
malý sál

16:00–16:40 | Skupina RYJ (Podolí): Půlnoční valčík
konverzační drama, autor: Erik Chalupa, režie: kolektiv
Kabinet MÚZ


17:00–17:45 | divadlo poPUD (Brno): Potopa
konverzační komedie s jemným environmentálním nádechem, autor: David Drábek, Alexandr Průša, režie: Alexandr Průša
Café Paradigma


18:00–19:00 | diskusní seminář o předchozích představeních
Café Paradigma

19:30–21:00 | Bafni (Brno): Improshow
improvizace
Café Paradigma


21:15–21:45 | diskusní seminář o předchozím představení
Café Paradigma

pátek (23. listopadu)

10:00–10:40 | KUK! (Praha): Z dějin ruské literatury
činohra/groteska, autor: soubor s texty D. Charmse, režie: Ivana Sobková
Kabinet MÚZ


11:20–11:55 | Mařeni a pařeny při Gymnáziu J. A. Komenského (Nové Strašecí): Naše poklesky
pokus o komedii, autor: soubor na motivy povídek S. Leacocka, režie: Iva Vachková
Kabinet MÚZ


13:30–14:30 | diskusní seminář o předchozích představeních
Kabinet MÚZ

14:45–15:45 | Teatr PIKTOGRAM (Opole, Polsko): Faust – siedem grzechów głównych
drama, autor: na motivy Chrisophera Marlowa a jeho dr. Fausta, režie: Dariusz Kowcun
Kabinet MÚZ


16:00–17:40 | moderovaná diskuze o amatérském divadle a jeho problémech v Brně
Kabinet MÚZ


17:45–18:00 | Divadlo Carpediem (Bojnice, Slovensko): Čo nemôžeš splniť
absurdní drama, autor a režie: Igor Kasala ml.
Café Paradigma


19:00–20:20 | P.U.D. (Brno): Mátový nebo citron?
komedie, autor: Patrik Haudecoeur, Danielle Navarro Haudecoeur, režie: Petra Ševčovičová
Café Paradigma


20:40–22:15 | diskusní seminář o předchozích představeních
Café Paradigma

sobota (24. listopadu)

10:00–10:40 | Nepřijatelní (Praha): Dealeři
komedie, autor: Viliam Klimáček, režie: Jiří Sádek
Kabinet MÚZ


11:00–12:05 | Lidový loutkař Jirka Polehňa (Hradec Králové): Jak se kdysi hrávalo
rakvičkové a podobně tragické divadlo, autor a režie: Jiří Polehňa
Café Paradigma


13:25–14:15 | diskusní seminář o předchozích představeních
Kabinet MÚZ

14:20–15:30 | Slovanský tyátr (Olomouc): Modrá tvář
tragikomedie , autor: Arnošt Goldflam, režie: Zdeněk Vévoda
Café Paradigma


15:40–17:15 | Dílna pro diváky i divadelníky
Kabinet MÚZ

17:30–18:05 | Maňáskové divadlo Ovečka (Tišnov): Filip a Klárka v Zemi zdraví
příběh pro děti, autor: Zuzana Kurdiovská a Eva Dohnálková, volně na motivy knihy Filipova dobrodružství – Jacques Breuille, režie: Zuzana Kurdiovská
Kabinet MÚZ


18:20–19:20 | diskusní seminář o předchozích představeních
Kabinet MÚZ

20:00–21:00 | Divadelní soubor AMADIS (Brno): Orgasmus bez předsudků
mírně lechtivá komedie, autor: Fiona Bettanini a Diego Ruiz, režie: Josef Širhal
Kabinet MÚZ


21:15–21:45 | diskusní seminář o předchozích představeních
Kabinet MÚZ

neděle (25. listopadu)

10:00–11:30 | DS Svatopluk (Hodonín): Ženitba
komedie, autor: N. V. Gogol, režie: Josef Jaroš
Kabinet MÚZ


11:50–12:40 | Víc než chleba (Plzeň): Kancelář
absurdní komedie, autor: Jan Pytel, režie: Dalibor Hapl, Jan Pytel, Václav Zelenka
Café Paradigma


13:45–14:45 | diskusní seminář o předchozích představeních
Café Paradigma

16:15–17:25 | Divadélko Na stromě (Brno): Když se zhasne
Situačně-konverzační komedie, autor: Roman Vencl, Michaela Doleželová, režie: Jan Říha
Café Paradigma


17:45–19:05 | DRH (Praha): Noc v čase slunovratu
komedie, autor: William Shakespeare, režie: Majka Kotisová
Kabinet MÚZ


19:20–20:20 | diskusní seminář o předchozích představeních
Café Paradigma